Limitlendirme

Neden Buna Maruz Kaldım?

Sandıklara ve oyundaki diğer "Tile Entity" olarak adlandırılan tüm varlıklara chunk başına sınır atandığı içindir. Sandıklarınız sınırı aşması nedeniyle her hangi bir öğe kaybını ve ek bir uğraşı size yansıtmadan tarafımızca manuel olarak arsanızda düzenlemeler sağladık.

Her öğeniz diğer sandıklarınızdadır ancak hangi öğeleriniz hangi sandıklarınızda dolduğunu bilemeyiz ama tüm öğeleriniz olduğu gibi arsanızdaki diğer sandıklarınızdadır.


Neden Bazı Bloklar Sınırlandırıldı?

Bunun nedeni, online artışıyla beraber "Tile Entity" dediğimiz varlıkların artması nedeniyle sunucumuz üzerindeki performans etkisinden kaynaklıdır. Yıllardır her ne kadar optimizasyon çalışması ve kendi özel server makinemize geçiş yapsakta Faction oyun modumuzdaki arsalar dünyasında, yüksek online miktarlarına gelindiğinde tile entityler(sandık, huni, ocak, büyü masası, tabela, piston, tuzaklı sandık ve tabela.) bir lag sorunu yaşattı. Artık performans sorunlarını siz değerli oyuncularımıza yansıtmamak için bu varlıkları sınırlandırdık ve gün içerisinde de sınırı aşan chunklarda düzenleme sağlıyoruz.


Tekrar Buna Maruz Kalırmıyım?

Buna tekrar maruz kalmayacaksınız ancak sınırlandırılan varlıkların sınırını tekrar her hangi bir şekilde aşarsanız maruz kalabilirsiniz. Sınırı aşmamak için her bir chunk(16x16 genişliğindeki 0. kattan 256. kata kadarki blok) için özel olarak sınırlandırılmış bazı blokların sınırını aşmamalısınız.

Sınırlandırılan Bloklar ve Sınırları Nedir?

Aşağıdaki tabloda her bir chunk için sınırlandırılmış bloklar ve sınırları bulunmaktadır;

Sandık: 80
Tuzaklı Sandık: 20
Ender Sandık: 10
Kızıltaş: 30
Eşya Çerçevesi: 25
Kızıltaş Karşılaştırıcı: 20
Simya Standı: 10
Kazan: 10
Fırın: 10
Huni: 8
Fırlatıcı: 10
Bırakıcı: 10
Tabela: 50
Saksı: 50
Flama: 20
Müzik Kutusu: 10
Nota Bloğu: 10
Işık Sensörü: 20
Redstone Lambası: 20
Ender Portal: 20
Yatak: 10
Piston: 10
Tablo: 10
Zırh Standı: 50
Kafa: 3
Büyü Masası: 2
Fener: 1
Spawner: 1